ZpětÚvodAktuality REALITNÍ PORADNA

REALITNÍ PORADNA

22.07.2011 12:51

REALITNÍ PORADNA

 Jak prodat nemovitost

 

Stav dnešního realitního trhu mě přinutil zareagovat a tímto bych chtěl zprůhlednit a možná i trochu pomoci těm, kteří si nevědí rady s prodejem či nákupem nemovitosti, nebo se dostali do situace, kdy nemohou svojí nemovitost prodat. V první řadě je nutno říci, že realitní činnost je nevázaná činnost a může v ní podnikat prakticky kdokoli.  Jsem zastáncem kvalifikovaného podnikání, tzn. aby měl každý realitní makléř danou certifikaci v oboru zprostředkování a prodeje nemovitostí. Dnes jsou na trhu velké síťové, střední a menší realitní kanceláře a nyní nastává otázka, co je pro klienta nejlepší. Klient se pokusí dát bezplatnou inzerci a zjistí, že jediný kdo mu volá, jsou tzv. zájemci a v lepším případě realitní makléři.

A teď přichází pár rad jak si počínat dále. Vůbec nezatracujte realitní kanceláře, v případě úspory peněz a času je to nejlepší volba. Způsob výběru je na klientovi a je na něm, zda si vybere velkou či menší realitní kancelář. Větší realitní kancelář vždy nezaručí odbornost. Nejdůležitější je osobní přístup, a aby osobní prospěch nebyl nadřazen zájmu klienta. Doporučuji zpracovat nabídku  dvou realitních kanceláří a rozhodnout se na základě osobního dojmu s nimi. Prodej nemovitosti vyžaduje, aby měl klient ke zvolenému obchodnímu partnerovi důvěru, pokud důvěru necítím, prodej mu v žádném případě nesvěřím.

 Pár rad, koho nechci. Je to makléř  s  neznalostí právního stavu nemovitosti, je to rádoby makléř, který nastaví nereálnou prodejní cenu a slibuje nesplnitelné, je to makléř který tímto prodejem nemovitosti a svou neodborností zkazí prodej.

 To nejsou odborně zdatní realitní makléři, ale masoví naběrači. Tímto se také mění image realitního makléře a mění se v image koňského handlíře. Nikdy nesjednávejte obchod po telefonu, zásada profesionality zní -,, Nabízíme pouze tu nemovitost, kterou jsme osobně viděli“. Chtěl bych odborníka, který mi nabídne plný servis, projeví odbornost, získá si mojí důvěru, a který neslibuje. Zjistí Vaše potřeby a v některých věcech i poradí. Pro větší důvěryhodnost prodeje nedávejte nemovitost více realitkám, zájemci se na to dívají s despektem a stává se z toho ležák, ceny jsou rozdílné a zmatečné. Doporučuji osobního makléře, se kterým řešíte veškerý průběh prodeje, on zabrání i tomu, aby nabídku přebrala bez dovolení jiná realitní kancelář a prezentovala ji jako vlastní a za jinou cenu. Realitní kanceláře prezentují nemovitosti na stejných serverech a zakázky se zbytečně dublují.  Zneužití zakázek je bohužel dnes   běžná věc, zakázky jsou bez výhradních smluv a může je nabízet kdokoli. Proto je dobré orientovat se na makléře u kterého budete mít jistotu, že prodej Vaší nemovitosti je pro něj absolutní priorita.

Chtěl bych tímto navázat na téma podepsání či nepodepsání exkluzivní smlouvy. Nebojte se toho, prodej to ochrání, a když máte strach, že jste vázaní dobou prodeje, tak si udělejte dobu trvání smlouvy na 2 měsíce a vyzkoušejte si, jak zmíněná společnost se zakázkou pracuje a jak s Vámi komunikuje. Poté buď závazek vypovězte a zkuste jinou variantu, nebo budete pokračovat dále.

Věřím, že jsem těmito řádky trochu napomohl k tomu, aby Vaše rozhodnutí při prodeji nemovitosti vedlo k jedinému cíli, a to úspěšnému a kvalitnímu obchodu a vzájemné spokojenosti.

 Autor

 Petr Srb

Jednatel realitní společnosti REALITY DISK s.r.o.

Ústí nad Labem


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

Od 1.3.2016 NOVÁ ADRESA

REALITY DISK s.r.o.
Winstona Churchilla 1328/9
Ústí nad Labem - Centrum, 400 01

E-mail: info@realitydisk.cz
Mobil: +420 604 956 512                       
+420 724 527 741

Aktuality

ZMĚNA ADRESY

29. Únor 2016
Upozorňujeme na změnu adresy, přestěhovali jsme se do centra města, a to na adresu Winstona Churchilla 1328/9, Ústí nad Labem, 400 01

Největší hříchy realitních makléřů

07. říjen 2013
Garance prodeje, odlišné ceny, fiktivní inzeráty... To jsou některé z nejčastějších "hříchů" části realitních makléřů. "Ačkoli se realitní trh za poslední roky v mnohém zlepšil, stále ještě existují lidé a subjekty, které se snaží podvádět,"

© 2020, REALITY DISK s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře RealBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑