ZpětÚvodAktuality PROČ ŘEŠIT PRODEJ ČI KOUPI NEMOVITOSTI PŘES JEDNU RK

PROČ ŘEŠIT PRODEJ ČI KOUPI NEMOVITOSTI PŘES JEDNU RK

22.07.2011 12:13

 

 

PROČ SPOLUPRACOVAT S JEDNOU RK

 

Mnoho lidí v tuto chvíli řeší otázku prodeje či koupě nemovitosti. Dovolte mi, abych vám ve zkratce vysvětlil, jaké nástrahy a negativa skrývá tzv. "neexkluzivní prodej". Postup typu "Dám to více realitkám, ať se o to poperou" se někomu zpočátku může zdát jako nejlepší možné řešení, ale popravdě je tomu právě naopak, v případě prezentace vícero RK ztrácí nemovitost kredit, důvěru a stává se neprodejnou. Zájemci v tuto chvíli neví komu zavolat, neznají konečnou cenu( nejnižší neznamená konečná) a raději si najdou důvěryhodnější nemovitost.

Nevýhody pro prodávajícího

- Žádná RK se plnohodnotně nevěnuje zakázce, jejíž realizaci nemůže mít 100 % pod kontrolou. Projevuje se to zejména na snížených nákladech na inzerci nemovitosti.

- Vaše nemovitost se objevuje na stejných inzertních místech s často odlišnými údaji a především za zcela odlišnou cenu. Zájemce o koupi taková nemovitost samozřejmě odrazuje.

- Realizace prodeje je neosobní, uspěchaná a vede ke zcela zbytečným komplikacím.

- Prodávající neví, která RK skládá v tuto chvíli rezervaci.

- V případě, že prezentuje více RK ztrácí prodávající přehled, neví kdo mu volá, od jaké RK byla možná prohlídka, neosobní jednání.

Nevýhody pro kupujícího

- Kupující je doprovázen na prohlídku v nedostatečně smluvně vázané nemovitosti.

- Pokud nemá kupující možnost srovnání nemovitosti na trhu, platí často vyšší cenu. Často se jedná i o několik desítek tisíc korun.

- Realizace prodeje je nebezpečná, možná duplikace rezervací.

Proč tedy realizovat prodej s jednou RK?

Exkluzivita v nabídce zaručuje jistotu v realizaci prodeje podle Vašich představ. K tomu je však nutné si vybrat silného a profesionálního obchodního partnera. Prodej a koupě nemovitosti je činnost neobvyklá. Jedná se o obchod a jako takový ho musíte posuzovat. Naše jednání vymezuje jasná pravidla, práva a povinnosti obou smluvních stran a je oboustranně vyvážená.

Petr Srb
Jednatel společnosti
REALITY DISK s.r.o.
Masarykova 96/131, Ústí nad Labem, 400 01
Web: www.realitydisk.cz
E-mail: info@realitydisk.cz
petr.srb@realitydisk.cz
Kontakt: 774 120 519

 

 


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

Od 1.3.2016 NOVÁ ADRESA

REALITY DISK s.r.o.
Winstona Churchilla 1328/9
Ústí nad Labem - Centrum, 400 01

E-mail: info@realitydisk.cz
Mobil: +420 604 956 512                       
+420 724 527 741

Aktuality

ZMĚNA ADRESY

29. Únor 2016
Upozorňujeme na změnu adresy, přestěhovali jsme se do centra města, a to na adresu Winstona Churchilla 1328/9, Ústí nad Labem, 400 01

Největší hříchy realitních makléřů

07. říjen 2013
Garance prodeje, odlišné ceny, fiktivní inzeráty... To jsou některé z nejčastějších "hříchů" části realitních makléřů. "Ačkoli se realitní trh za poslední roky v mnohém zlepšil, stále ještě existují lidé a subjekty, které se snaží podvádět,"

© 2020, REALITY DISK s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře RealBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑